ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4308358
*
nr 430 8358
Spegel
Venetiansk, höjd: 175 bredd 85
Utrop:
2.500 kr
Såld:
6.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 10:34:12
1
4.100 kr
25/9 13:28:13
2
3.000 kr
25/9 15:54:13
3
3.200 kr
25/9 15:54:28
3
3.600 kr
25/9 15:54:39
3
4.000 kr
25/9 16:00:37
4
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 430 8358
Spegel
Venetiansk, höjd: 175 bredd 85
Utrop: | 2.500 kr |
---|---|
Såld: | 6.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/9 10:34:12 | 1 | 4.100 kr |
25/9 13:28:13 | 2 | 3.000 kr |
25/9 15:54:13 | 3 | 3.200 kr |
25/9 15:54:28 | 3 | 3.600 kr |
25/9 15:54:39 | 3 | 4.000 kr |
25/9 16:00:37 | 4 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14